ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akılcı İlaç Uygulaması Yaygınlaşıyor

Akılcı İlaç Uygulaması Yaygınlaşıyor

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, atık ilaçların güvenli bir şekilde toplanması ve bertaraf edilmesini teşvik etmek için Çankırı İl Sağlık Müdürlüğünün de katkılarıyla seminer düzenlendi. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, evlerde artık kullanılmayan ilaçların nasıl doğru şekilde toplanması gerektiğini anlatan seminer ile çevresel kirliliği azaltmak ve toplum sağlığını korumak amaçlanmaktadır. Bu uygulamanın toplumun sağlık ve çevre bilincini artırmak ve atık ilaçların güvenli bir şekilde toplanması konusunda bir model oluşturmak için önemli bir adım olmuştur.

Atık ilaçların çevreye zararlı olabilecek kimyasallar içerdiğini ve doğru şekilde imha edilmediğinde su kaynaklarına, topraklara ve yaşam alanlarına zarar verebileceği gerçeği her zaman hatırlanmalıdır. Bu nedenle, atık ilaçların evsel atıklarla birlikte atılmaması ve özel toplama noktalarına bırakılması gerekmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında okulda atık ilaçları toplamak için belirlenen noktalara atık ilaç toplama kutuları yerleştirilecektir. Bu sosyal sorumlulukla birlikte çocuklara okulda atık ilaç toplamayla ilgili farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Daha iyi gelecek ve nesiller için doğamızı korumalıyız. Temiz toplum herkesin hakkıdır.

12-03-202412-03-202412-03-202412-03-202412-03-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.