ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Masalları Faaliyetleri Devam Ediyor

Anadolu Masalları Faaliyetleri Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda ; milletimizin kültürel birikimlerinin ve ortak değerlerinin ülkemize ait motiflerle nesilden nesillere aktarılması, çocuklarımızın hayal güçlerinin geliştirilmesi amacıyla  Anadolu Masalları Projesini hayata geçirmişti. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzce ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Eğitim ve Somut Olmayan Kültürel Miras Komitesi ile iş birliğinde faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor.

Kendi kültürel kodlarımızı taşıyan, çocuklarımıza farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren Anadolu Masalları, Anadolu coğrafyasının değerlerini, insan olmanın bizlere yüklediği sorumluluklar arasında olan doğruluğu, iyiliği, çalışkanlığı, erdemi ve fazileti nesiller boyu aktarma amacındadır.

İlimizde de başta masal anlatımı olmak üzere Anadolu Masalları ile ilgili etkinlikler hayata geçirilmiştir. Önümüzdeki süreçte gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerde görev almak isteyen öğretmenlerimiz cankirianadolumasallari@gmail.com adresine başvurabilirler. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz instagram sayfamız olan anadolumasallaricankiri adresinden gerçekleştirilen faaliyetleri takip edilebilirler.

18-02-202118-02-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.