ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Masalları Projesi

Anadolu Masalları Projesi

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Bakanlığımızın çalışmaları sürüyor. Vizyon belgesinin ana aktörü olan öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizin bireysel, mesleki, sosyal ve kültürel gelişimlerinin sürekliliğini sağlamak, milletimizin kültürel birikimlerinin ve ortak değerlerinin çocuklarımıza aktarımını sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için "Anadolu Masalları" adında bir youtube kanalı kuruldu.

Bakanlığımız bünyesinde çalışmalarını sürdüren Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüz ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ortaklığında yürütülen çalışma masal kültürümüzün devamlılığını hedefliyor.

Projeyle Anadolu ve Osmanlı dönemi topraklarındaki masallar taranıyor. Derlenen masallar pedagojik kontrolden geçirilip resimlenmesi için çalışmalar yürütülüyor.

            Hazırlanan Youtube kanalına https://www.youtube.com/channel/UCsrLw4ZPeO0X-ZAHYzSjZMA adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Anadolu Masallarının eğitim materyali olarak öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını dileriz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.