ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokulu Öğrencileri Güne Sporla Başlıyor

Anaokulu Öğrencileri Güne Sporla Başlıyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencileri sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam etkinlikleri kapsamında güne zinde, sağlıklı ve mutlu başlamak için öğretmenleri rehberliğinde açık havada sabah sporu yaparak güne başlıyor. 

 

            Sporla güne başlayan çocukların keyifli zaman geçirdikleri gözlemlenirken uygulanan bu yöntemle öğrencilerin uyum süreçlerinin daha kolay olması, çocukların okula daha istekli gelmeleri, güne daha dinamik başlamaları, gün içerisinde daha aktif olmaları amaçlanıyor.

            Etkinlik kapsamında çeşitli fiziki becerilerini geliştiren öğrenciler, aynı zamanda oyunlar da oynayarak eğlenceli vakit geçiriyor. 

 

            Araştırmacılara göre çocukluktan itibaren düzenli egzersiz yapan bireylerin, ilerleyen yaşlarda da egzersiz yapmaya devam etmekte ve yaşıtlarına göre kronik hastalıklara daha az yakalandıkları, egzersiz yapan çocukların dikkat sürelerinin egzersiz yapmayan çocuklara göre daha fazla olduğu, egzersiz yapan çocukların egzersiz sonrasındaki etkinliklere de odaklanma sürelerinin arttığı görülmektedir.

25-09-202325-09-202325-09-202325-09-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.