ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aralık Ayı Veli Buluşması Gerçekleştirildi

Aralık Ayı Veli Buluşması Gerçekleştirildi

Aralık ayı velilerle buluşma toplantısı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu veli, öğretmen ve yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Okulöncesi eğitim, çocuklarımızın gelişiminin en hızlı ve önemli dönemini oluşturur. Yaşamın ilk yıllarında alınan eğitimin ve edinilen deneyimlerin, ileri yaşlardaki öğrenme yeteneği ve gelecekteki başarı üzerinde de önemli etkileri mevcuttur. Bu kapsamda aralık ayı veli buluşma toplantısını Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda minik öğrencilerimizin velileri ile gerçekleştirdik. İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Aykut BAŞYİĞİT, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı.

Velilere eğitimin önemi, anne baba tutumları, eğitim güvenliği, projeler, salgın süreci ile ilgili yapılan çalışmalar gibi birçok konuda bilgiler veren  ÖZTÜRK yaptığı konuşmada; anne baba tutumlarının çocuklar üzerindeki etkisine değindi. Çocuklar ile birlikte gerçekleştirilen her faaliyetin kıymetini belirterek, ailelerin çocuklarıyla ilgilendikleri her anın çocukların ileriki yaşamını son derece kolaylaştırmakta ve okula uyum sağlama süreçlerini son derece hızlandırmaktadır.

İlimizdeki eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili velilere ve öğretmenlere genel bilgilendirmelerde bulunan ÖZTÜRK, konuşmasının ardından velilerin sorularını yanıtlayarak onların görüş ve önerilerini dinledi.

04-12-202004-12-202004-12-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.