ARGE TÜBİTAK 4007 Projesi Kabul Edildi
![ARGE TÜBİTAK 4007 Projesi Kabul Edildi](/meb_iys_dosyalar/2024_05/16160917_whatsappimage20240516at09.31.39.jpg)
Bilim kültürü ve iletişiminin öğrencilerimize ve toplumun geneline yaygınlaştırılması, bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin uygulamalı etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlayan 4007 Bilim Şenlikleri Programı kapsamında Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan 280.000 TL bütçeli "İlimde Bilim Şenliği-2" isimli TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği projesi kabul edildi.
Ülke genelinde kamu kurum/kuruluşu, üniversite, belediye, kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezleri ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin başvuru yapabildiği programda kabul edilen 57 proje arasında yer almayı başardı. İlimde Bilim Şenliği-2 isimli projede, 2024-2025 eğitim öğretim yılında 40 atölye, Bilim Otobüsü ve Planetaryum gösterilerinin yer alması planlanmaktadır.