ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı Gerçekleştirildi

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Gürkan ASUTAY tarafından yürütücülüğü yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi.13 araştırma, 2 bilgi araştırma ve 9 tasarım projesi 48 öğrenci ve 8 danışman öğretmen rehberliğinde hazırlanarak sergilendi. Sergi açılışı Ilgaz Kaymakamı Sayın Muhammed GÜRBÜZ, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmet ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yurtkurtaran DAĞDAŞ, Şube Müdürleri; Yusuf Can ARI, Cihat YALÇIN, Muhammet KARAMAN, ARGE birimi, okul ve kurum müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

GÜNEŞİ TAKİP EDEN GÜNEŞ PANELİ PROJESİ

Proje Yürütücüsü Gürkan ASUTAY’ın danışmanlığında ve proje ekibinden Osman GÖRÜCÜ ve Ahmet BAĞCI isimli öğrencilerin hayata geçirdikleri “Güneşi Takip Eden Güneş Paneli” projesi fuarın en dikkat çeken ürünlerinden birisi oldu. Proje hakkında bilgi veren Proje Yürütücüsü Gürkan ASUTAY, “Tasarımımız güneş panelinin önüne yerleştirilen ışık sensörleri sayesinde sürekli güneşin konumuna göre hareket ederek güneş enerjisinden en verimli şekilde faydalanmayı amaçlamakta ayrıca akü, batarya, jeneratör gibi elemanları şarj edebilmekte ve USB çıkışları sayesinde cep telefonlarını kolay ve hızlı bir şekilde şarj edebilecek şekilde tasarlandı. “dedi.

Proje Yürütücüsü Gürkan ASUTAY, “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarımız öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya çıkarması için müthiş bir fırsat oldu. İnşallah bu fuarda yaptıkları çalışmalar ileride ülke yararına yapacakları çalışmaların ilk basamağı olacaktır. Fuarımıza katılan Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza ve diğer bütün kıymetli misafirlerimize, projelerimizde emeği geçen başta okul müdürümüz olmak üzere bütün öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

16-04-201916-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.