ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Avrupa'dan Türkiye'ye Vegan Mutfak Stajı" Proje Tanıtım Toplantısı GerçekleştirildiÇankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 2020 yılında kabul edilen "Avrupa'dan Türkiye'ye Vegan Mutfak Stajı" adlı Avrupa Birliği Projesi ve 2021 yılında kabul edilen mesleki eğitim akreditasyon başlangıç toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Çankırı merkez okullarından Şehit Erdem Öztürk MTAL, Şehit Korhan Kuruçay MTAL, Çankırı MTAL, Ilgaz Emel Oktay Türkoğlu MTAL ve Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli ÇPAL'den idareci ve öğretmenlerimiz katıldı.

İl milli eğitim müdür yardımcımız Arif KIRKPINAR ve müdürlüğümüz projelerden sorumlu şube müdürü Muhsin CESUR'un konuşmasıyla başlayan toplantı, müdürlüğümüzün Avrupa Birliği Birimi'nin yaptığı bilgilendirmelerle devam etti.

Toplantıda katılımcılara projeler tanıtıldı, yurtdışı hareketliliklerin planlaması yapıldı, meslek liselerinde başlatılacak olan dil seferberliği için ilk adım atıldı.

Dünyada hızla yayılan "Vegan" kavramı, ülkemizde de son yıllarda sıkça duyulmaktadır. Çankırı'da bu alanda hizmet veren işletme bulunmamaktadır. Bu durum projemizin hazırlanmasına kaynak teşkil etmiş olup, bu alandaki eksikliği gidermek üzere planlanmıştır. Bu ihtiyacı gidermek amacıyla, meslek liselerinde yeme-içme bölümlerinden öğrencilerin, sektöre direkt olarak "Ara Eleman" değil "Aranan Eleman" olarak yetiştirilmesi, kendini vegan mutfak alanında geliştirerek ve Avrupa'da staj yapma fırsatı yakalayarak, sektörün talep ettiği yetkinlikleri kazanması; kendilerine, ilimize ve ülkemize katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Projede emeği geçen katılımcılara teşekkür ediyoruz.

12-10-202112-10-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.