ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımsızlığın İçin Söyle

Bağımsızlığın İçin Söyle

Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu tarafından yürütülen, veliler arası İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması projesi “Bağımsızlığın İçin Söyle”  final gecesi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen projenin amacı  öğrencilerimizin;vatanına, milletine, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler  olarak yetişmesinde, ebeveynlerinin rol model olmasına katkı sağlamaktır. ”Çocuklar sözlerinizi değil, ayak izlerinizi takip eder, bıraktığınız izlere dikkat edin” ifadesi sıkça duyduğumuz ve onayladığımız, fakat uygulamakta ihmal ettiğimiz bir olgudur. Bu olgudan yola çıkarak öğrencilerimize,  vatan ve bayrak sevgisinin en belirgin şekilde ifade edildiği, milli duygularımıza tercüman olan, kahramanlık ve inanç duygularının en güzel şekilde işlendiği İstiklal Marşımızı, ebeveynleri tarafından söylenmesiyle  farkındalık oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

Ön elemeler sonucu finale kalan veliler, final gecesinde  İstiklal Marşı’mızı okurken, çocuklar da sahnede onlara destek verdiler. Proje süresince velilerden alınan geri dönüşler, projenin yürütülmesi aşamalarında öğrenci ve velilerimizin duygu ve düşünceleri, projenin amacına ulaştığının göstergesi olmuştur.

Projede emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

 

27-03-201927-03-201927-03-201927-03-201927-03-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.