ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızca Mart Ayı Yardımcı Kaynak Paketi Yayımlandı

Bakanlığımızca Mart Ayı Yardımcı Kaynak Paketi Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin ve öğretmenlerin ek kaynak ihtiyaçlarını karşılamak, ülke genelinde akademik bilgi bazında tüm okulları ve eğitim kurumlarını ortak paydada buluşturmak, öğretmen ve öğrencilerin başarılarını daimi kılmak adına destek paketlerini yayımlamaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığımız daha önce yayımlanan yardımcı paketlerden sonra 8.000 sorudan oluşan, içerisinde İlkokul-lise düzeyinde tüm kademelerdeki öğrencilerin ve tüm kademelerde görev yapan öğretmenlerin faydalanabileceği testler, beceri temelli testler, tekrar testleri, örnek sorular ve daha birçok zengin içeriğin sunulduğu "Mart Ayı Yardımcı Kaynak Paketini" öğrenciler ve öğretmenlerin erişimine açtı. Öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarının telafi edilmesi ve öğrenme süreçlerine katkı sağlanması amaçlanarak alanında uzman ekiplerce hazırlanan pakette, 2. sınıftan 7. sınıfa temel eğitim kademesindeki öğrencilere yönelik 850 sorudan oluşan Çalışma Yaprakları, Çalışma Soruları ve Çalışma Fasikülleri yer aldı.

 8.sınıf öğrencilerine destek sağlamak için her ay düzenli olarak yayımlanan LGS örnek sorularının Mart ayı çalışması da yardımcı kaynak paketinde paylaşıldı. Elektronik ortamda 8 , 9 ve 10. sınıf öğrencileri için hazırlanan etkileşimli sorular da paylaşılmaya devam ediyor. Bu çalışmada Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarından çoktan seçmeli sorularla birlikte açılır menü, sürükle bırak ve çoklu seçim özelliklerinin kullanıldığı sorular hazırlandı. Ayrıca üst düzey zihinsel becerilerinin ölçülmesine olanak sağlayan ve öğrencilere kendi cevabını oluşturma fırsatı veren açık uçlu sorular da kullanıldı. Sorular, öğrencilerin gerçek yaşam durumlarını ekranda görmesini sağlayan simülasyonlar içerecek şekilde yapılandırıldı. Mart ayı paketinde daha öncekilerde olduğu gibi temel eğitim ve ortaöğretim kademelerinde eğitim gören özel eğitim öğrencileri için de etkinlikler yer alıyor. Boşluk doldurma, benzerlik ve farklılıkları bulma, eşleme, anlama ve anlatma tekniklerini içeren etkinlikler ile öğrencilerin konuları pekiştirmeleri amaçlanıyor.

Kaynakların velilerimiz tarafından da incelenmesi, öğrencilerimizin yardımcı kaynaklarla buluşmasında daha etkin rol oynayacaktır. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz Mart ayı kaynak paketine;http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/  adresinden ulaşabilirler.

07-03-202207-03-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.