ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Başarıda Ailenin Rolü" Seminerleri Devam EdiyorMuazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu 8. Sınıf öğrenci velilerine yönelik 'LGS Sınav Sistemi ve Başarıda Ailenin Rolü' konulu seminer düzenlendi. Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK de katıldı.

Seminerde Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN,   "2020 Lise Giriş Sınavı, Tercih ve Yerleştirme Sistemi" ve "Sınava Hazırlık Sürecinde Ailenin Rolü, Okul-Aile İş Birliği,  Ergenlik Dönemi Özellikleri, Olumlu Model Olma Ve Motivasyon" konularını içeren bir sunum yaptı. Sınav sisteminin içeriği, puan hesaplama, tercihler, yerleştirme sistemi, okul türleri gibi konularda velilerden gelen soruları cevapladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK de seminer sonunda öğrenci velilerine yönelik yaptığı konuşmada İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı çalışmaları, okullarda fiziki ve teknolojik alanda yapılan iyileştirmeleri, okul aile iş birliğinin önemini ve içinde bulunduğumuz süreçte ailelerden beklentilerini ifade etti. Velilerin eğitim öğretimle ilgili merak ettikleri konularla ilgili sorularını yanıtladı.

Okul Müdürü Şefik ABDUŞOĞLU da okulunda bu yıl öğrencilerin akademik başarısını artırmak için hazırladıkları yol haritasını velilerle paylaştı ve onların desteğini istedi. Seminere katılımlarından dolayı tüm velilere, öğretmenlerine, Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN'a ve İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'e teşekkür etti.

16-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.