ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bayramören'de Öğretmenlerimize Proje Konulu Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

Bayramören'de Öğretmenlerimize Proje Konulu Eğitim Semineri Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüz ARGE biriminden sorumlu Şube Müdürü Muhsin CESUR ve  görevli öğretmenler Bayramören ilçesini ziyaret ederek, ilçede görev yapan okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldiler.

Ziyarette Bayramören Nevzat Ayaz Ortaokulunda görevli  öğretmenlere  proje  eğitimi verilerek, TÜBİTAK 4006 ve 2204-B öğrenci araştırma proje programları hakkında  hazırlık, uygulama ve sonuçlandırma süreçleri ile ilgili temel kavramlar üzerinden tanıtım gerçekleştirildi. Bu programların okulların araştırma kültürünün yaygınlaşması ve ilgisi olan öğrencilerimiz için önemli fırsatlar içerdiği, öğrencilerin yeteneklerini ve eğilimlerini tanıyarak, karakter ve kişilik gelişimlerine katkı sunacağı belirtildi. Ayrıca öğrenci projesi ve bu projelerde öğretmenin proje danışmanlığı rolü üzerinde duruldu. Öğrenci projelerinde öğretmenlerin rehberlik ve yol gösterici pozisyonda olmaları gerektiği ifade edildi.

13-12-202113-12-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.