ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bilim Kaşifleri" İsimli e-kitap YayımlandıBakanlığımız çocuklarımızın merak duygularını  canlı tutmak ve çocuklarımızın yeni bilgiler keşfetme serüvenini çeşitlendirmek için  Bilim Kaşifleri adlı e-kitap çalışmasını duyurdu. Duyurusu yapılan e kitap ile birlikte çocuklarımız sorularla yeni bilgilere ulaşmanın keyfini yaşayacaklar.

Öğrencilerimiz 114 sayfadan oluşan keşif yolculuğuna, meb.gov.tr adresindeki "Evde Eğitim Paketi" bölümünden ulaşım sağlayabilecekler. Bilim Kaşifleri e-kitabında, "Yapay zeka düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Sesleri görebilir miyiz?" gibi 50 farklı soruya yanıt veren ve konularla ilgili bilgi derinleştirici deneyler yer aldı.

"Her yeni içerik, yeni bir soruyla başlar ve seni yeni bir keşfe sürükler" ifadelerine yer verilen kitapta, öğrencilerden, önce yanıtı kendi kafasında araması, ardından cevabı okuyup yeni sorular sorması istendi.

İçeriklere http://covid19.meb.gov.tr/EvdeEgitimPaketi/ adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.