ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişimle Üretim Projesi Atatürk Ortaokulu'nda Yürütülecek

Bilişimle Üretim Projesi Atatürk Ortaokulu'nda Yürütülecek

Bilişimle Üretim Projesi Pilot uygulama kapsamında Çankırı Atatürk Ortaokulu Türkiye'den seçilen 95 ortaokuldan birisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı koordinatörlüğünde, Bilişim Garajı sosyal sorumluluk projesi ve Vakıfbank sponsorluğunda 2019 yılından itibaren ülkemizde pilot olarak uygulanmaya başlayan proje geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk Ortaokulunda uygulanmaya devam edecek.

Proje kapsamında 22 bilgisayar, 3 boyutlu yazıcı ile akıllı ev ve akıllı araba gibi çeşitli arduino üretim materyallerine sahip bir bilişim labaratuarı öğrencilerin kullanımına sunulacak. Okul öğrencileri proje kapsamında 5.snıflarda 3 saat, 6 ve 7. sınıflarda haftada iki saat Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi görecekler. Ders konuları arasında dijital vatandaşlık, Scratch ile Kodlama, Small Basic ve Python ile Kodlama, Tinkercad ve Sketchup ile 3 Boyutlu tasarım, S4A ve mBlock ile Akıllı cihaz Tasarımı, App inventor ile mobil programlama ve Arduino uygulamaları bulunmaktadır.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.