ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilsem Ekibi Romanya’da Uluslararası Festivale Katıldı

Bilsem Ekibi Romanya’da Uluslararası Festivale Katıldı

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi, Romanya Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus+ Projeleri kapsamında Romanya’nın Targu Neamt kendinde düzenlenen “5. Ortaçağı Festivali”nde ülkemiz ve ilimizi temsil ettiler. Polonya, Hırvatistan ve Yunanistan ve birçok ülkelerin katılım sağladığı festivalde, , yerel kostümlerimizi, danslarımızı, ezgilerimiz ve yiyeceklerimizi sergileyen ekip, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Mevlana hazretlerinin mesnevi adlı eserinden, Nasreddin Hoca hikayelerden kesitler sergileyen ekip, organizatör kuruluşun da takdirini kazandı.

AB Proje koordinatörü Elif GENÇ, “Uluslararası bir festivalde ülkemizi tanıtma imkânı bulabildiğimiz için son derece gururluyuz. Her Yurtdışı hareketlilik özenli çalışma ister, ancak Romanya hareketliliğimiz ülkemizi doğrudan temsil edeceğimiz bir ziyaret olması bakımından ayrıca hassasiyet gerektirdi” dedi.

Kurum Müdürü Murat ÇAKMAK ise “Süreçte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Kültür Turizm Müdürlüğümüz ve Çankırı Yaran Derneğimizden gördüğümüz destekler için son derece minnettarız. Kurumumuza ülkemizi ve ilimizi temsil etme fırsatı veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

17-08-201817-08-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.