ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Fincan Kahvenin Hatırına, Yemen’i Hatırla

Bir Fincan Kahvenin Hatırına, Yemen’i Hatırla

              İlimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından Yunus AVM Fuaye alanında Yemen’de yaşanan drama dikkat çekmek amacıyla “Bir Fincan Kahvenin Hatırına, Yemen’i Hatırla” konulu resim sergisi açıldı.

               Görsel sanatlar öğretmenleri Zekeriya Harmanda ve Fatma Ceylan Liderliğinde 10. sınıf Resim bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan sergide, kahve telvesi kullanılarak yapılan 40 adet eser sergilendi.

               Valimiz Sayın Hamdi Bilge AKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muammer Öztürk, Milli Eğitim Bakanlığı Baş Müfettişimiz  Sayın Sezai Güler, İl Müdürleri ve halkımızın katıldığı serginin açılışında Okul Müdürü Mehtap Meydaneri, “Önce Halep sonra Kudüs, şimdi de Yemen’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek, aynı zamanda öğrencilerimizde sosyal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi için bu sergiyi gerçekleştirdik” dedi.

                Dünyadaki savaşların sona ermesi, vicdanlı, duyarlı, sorumlu ve bilinçli bir nesil yetiştirilmesi duasıyla açılışı yapılan sergi yoğun bir ilgiyle karşılandı.

                Etkinlikte emeği geçen idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

13-03-201913-03-201913-03-201913-03-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.