ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Pati de Sen Tut

Bir Pati de Sen Tut

Çankırı Valiliği'nin öncülüğünde yürütülen "Bir Pati De Sen Tut" projesi kapsamında, Orta Kaymakam Sabahattin Çakır İlkokulu öğrencileri anlamlı bir adım attı. Öğrenciler, sınıflarına kurdukları kumbaraya biriktirdikleri harçlıkları, sokak hayvanlarının bakımı ve tedavisi için yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla projeye destek verdiler.

                İlçenin geleceği için duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Kaymakam Sabahattin Çakır İlkokulu öğrencileri, "Bir Pati De Sen Tut" projesine 2000 TL'lik bir katkıda bulundular. Öğrenciler, bu adımıyla hem sorumluluk bilinci kazanmanın hem de toplumsal duyarlılık ve dayanışmanın önemini vurguladılar. Okul yönetimi ve öğretmenlerin öncülüğünde gerçekleştirilen bu etkinlik, öğrencilere hayvan sevgisinin yanı sıra toplumsal sorumluluk bilincini aşılamak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Ayrıca, bu tür projelerin gençler arasında duyarlılık ve empati geliştirmeye katkı sağladığı da belirtiliyor.
14-05-202414-05-202414-05-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.