ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAKÜ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında En Glow İş Birliği Protokolü İmzalandı

ÇAKÜ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında En Glow İş Birliği Protokolü İmzalandı

          Müdürlüğümüz, eğitim dinamikleri ile ortak iş birliği protokolleri ve Çankırı eğitiminin nitelik ve kalitesini artırmak üzere proje geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Karatekin Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi işbirliğiyle "İngilizce konuşma pratiklerini geliştirme fırsatı" (En Glow) başlığıyla iş birliği protokolü imzalandı.

            Protokole Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdullah Cengiz imza attı.

            Protokol ile 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde eğitim gören öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerini artırmak için gerekli sosyal ortam eksikliğinin giderilmesi düşünülmektedir.  Projenin özel amacı; öğrencilere hem İngilizce konuşma pratiklerini geliştirme fırsatı sunacak kontrollü bir sosyal öğrenme ortamı oluşturmak hem de toplumsal ve bireysel gelişimlerine katkı sağlamak olarak belirlendi.  Protokol ile Karatekin Üniversitesinin uygun göreceği mekan ve zamanlarda üniversite öğretim elemanları ve öğrencileri ile lise öğrencilerinin buluşmaları, üniversitenin olanaklarından yararlanmaları da amaçlanmaktadır.

            Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, protokolün Çankırı'da eğitim için yeni bir vizyon ve gelişim kapısı aralayacağını ve önemli çıktılar sağlayacağını söyledi. Rektör Çiftçi devamında: "Türkiye'nin en büyük sermayesi olan nesil sermayesini inşa eden kurumlardan biri olan Çankırı Karatekin Üniversitesi, şehrimizin çocuklarının eğitimi ve geleceği için sorumluluk bilinciyle hareket ederek Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarımızdan gelen iş birliği ve proje çalışmalarına sonsuz destek vermeye devam etmektedir. Bu protokol ile de yeni bir işbirliğine imza attık. Bu protokol; yaygın bir dil olan İngilizcenin okul öğrencilerimiz tarafından sınıf ortamı ve günlük hayatlarında normal konuşma dili gibi kullanılmasına yönelik bir çalışma olacak. Bildiğiniz gibi bizim çok gelişmiş ve yabancı dil üzerine sertifika derecelerini verme yetkisine sahip bir dil merkezimiz var. Burada görev yapan uluslararası ve ulusal bazda nitelikli eğitim veren eğiticilerimizin yanında çok iyi derecede İngilizce konuşabilen kursiyerlerimiz var. Bu anlamda bizim dil merkezimiz ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde eğitim gören öğrencilerimizi hem sınıflarda hem de sosyal etkinliklerde bir araya getirerek İngilizce pratiklerini geliştirmenin yanı sıra sosyal ve kültürel yönden de güçlendirmeyi ve üniversiteye hazırlamayı amaçlıyoruz. İnanılıyorum ki bu amaca da hep birlikte ulaşacağız. Bu protokolün iki kuruma ve Çankırı'ya hayırlı olmasını ve daha üst düzey iş birliği çalışmalarına kapı açmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ise Çankırı Karatekin Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında oluşturulan güzel sinerjinin Çankırı eğitimine sunacağı olumlu çıktıların kısa süre içerisinde meyvelerini vermeye başlayacağını vurguladı ve iş birliğine sundukları katkı için Rektör Çiftçi nezdinde Çankırı Karatekin Üniversitesine teşekkür ettiğini ifade etti.

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni ve Proje Yürütücüsü Merve Çarıkçıoğlu da öğrencilere verilen teorik bilgilerin pratiğe dönüşebilmesi için bu tür sosyal projelere ihtiyaç duyulduğunu ve bu iş birliği projesini geliştirdiklerini söyledi. Çarıkçıoğlu, yaklaşımları ve projeye destekleri için Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi'ye, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk'e ve Okul Müdürü Abdullah Cengiz'e teşekkür etti. Teorik eğitimlerini Çankırı Karatekin Üniversitesinin geniş imkanları ve nitelikli eğitimcileri ile sınıflarda ve sosyal alanlarda pratiğe dönüştürecek öğrencilerin geleceğe daha iyi hazırlanacaklarını ifade eden Çarıkçıoğlu; bu projeye destek veren tüm yöneticilere öğrencileri adına da teşekkürlerini dile getirdi.

            Konuşmaların ardından Rektör Çiftçi, Milli Eğitim Müdürü Öztürk ve Okul Müdürü Cengiz arasında iş birliği protokolü imzalandı.

10-11-202110-11-202110-11-202110-11-202110-11-202110-11-202110-11-202110-11-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.