ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Savaşlarının 106. Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri Kapsamında Yarışma Düzenlenecektir

Çanakkale Savaşlarının 106. Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri Kapsamında Yarışma Düzenlenecektir

Çanakkale Savaşları'nın sosyal, kültürel ve tarihi önemini kavratmak, geçmiş ile günümüz kültürel değerleri arasında bağ kurulmasını sağlamak, milli birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacı ile her yıl Çanakkale Savaşları'nın Anma Törenleri bütün ülke sathında gerçekleştirilmektedir.

Bu bağlamda Çanakkale Savaşlarının 106. yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullar arası şiir, resim, kompozisyon yarışmaları düzenleyecek.

İlimiz genelinde eğitim gören ortaokul öğrencilerimiz Çanakkale Savaşları'nın ruhunu ve özünü anlatan, Çanakkale Savaşları'nda yaşanmış olayları kapsayan eserleri ile yarışmaya katılabilirler.

İlgili eserler İl Değerlendirme Komisyonu'nca değerlendirmeye alınıp değerlendirme sonucu Bakanlığımıza gönderilecektir. Her yıl olduğu gibi bu sene de derece elde eden öğrencilerimiz Bakanlığımızca ödüllendirilecektir. Yarışmaya ait şartname okul ve kurum müdürlüklerimize ulaştırılmıştır.

Yarışmaya katılan öğrencilerimize başarılar dileriz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.