ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Almanya’da

Çankırı Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Almanya’da

2018 yılı içinde uyguladıkları Erasmus+ projeleri kapsamında, Bilsem idareci ve öğretmenleri, Almanya’nın Straubing kentine bir işbaşı gözlem ziyaretinde bulundu. Proje Koordinatörü Elif GENÇ, “Hareketliliğimiz süresince hem ilk-orta, hem de lise düzeyinde okul ziyaretleri yapma imkanı bulduk. Farklı dereceli okullarda gözlem yapabilmek, deneyimlerimizi çeşitlendirmek açısından son derece önemliydi. Hem branşımızla ilgili, hem de özel eğitimi ilgilendiren genel konularla ilgili bilgi edindik.” dedi.

Kurum Müdürü İbrahim GÖKMEN ise, “Mesleki deneyimimizin artmasının yanında, kurumlardaki idari süreçler, müfredat uygulamaları, özel eğitim alanında Avrupa’daki gelişmeler gibi pek çok konuda gözlem yapma fırsatımız oldu. Bölgenin yakın tarihine ışık tutan tarihi yerleri de inceleme imkanı bulduk. Hareketliliğimiz sırasında sadece iyi uygulamaları görmekle kalmadık. Çeşitli sunular yaparak biz de ülkemizdeki eğitim sistemi ile ilgili bilgi paylaşımı yaptık. Kültürler arası alışveriş noktasında da ilimizin ve ülkemizin tanıtımında ufak da olsa bir rol oynamaktan da ayrıca mutluyuz.” dedi.

 

 14-01-201914-01-201914-01-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.