ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Güzel Sanatlar Lisesi'nin Yetenek Sınav Tarihleri Açıklandı

Çankırı Güzel Sanatlar Lisesi'nin Yetenek Sınav Tarihleri Açıklandı

Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi'nin resim ve müzik bölümleri için 9. sınıf öğrencilerini seçmek amacı ile yapılan Özel Yetenek Sınavlarının takvimi belli oldu.  Başvurularını 14-30 Haziran tarihleri arasında alacak olan okulumuz, özel yetenek sınavlarını 05-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Resim ve Müzik bölümleri için 14 Haziran'da başlayan özel yetenek sınav başvurusu 30 Haziran'da sona erecek. Başvurular,  internet üzerinden çevrim içi olarak ya da okul müdürlüğüne şahsen yapılabilecek. 30+2 öğrenci kontenjanı bulunan resim ve müzik bölümlerinin özel yetenek sınavları ise 5 Temmuz itibari ile uygulamalı olarak yapılacak.

Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, üniversiteye yerleşim oranlarıyla da dikkat çekiyor. Okul Müdürü Mehtap Meydaneri, "Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi 1995 yılında eğitim-öğretim hayatına başlayarak günümüze kadar şehrimizdeki okullar içerisinde üniversiteye öğrenci yerleştirme oranını en yüksek oranlarda gerçekleştirmiş nadir okullardan birisidir. Yıllar itibarı ile %85 gibi bir yerleştirme oranına sahip olan okulumuz, başarısını daha da yükseklere çıkarma potansiyeline sahip öğretmen kadrosu ve okul imkânlarına sahiptir.  Üniversite sınavında baraj puanını geçen her öğrencimiz, istediği üniversitenin özel yetenek sınavlarından başarı ile geçmiş ve üniversiteli olmuştur. Okulumuzda ve şehrimizde bu alanda görev yapan öğretmenlerimizin çoğu, okulumuzdan mezun olan öğrenciler olması da bunun en somut kanıtıdır." dedi.

Başvuru yapacak öğrencilerin, uygulama sınavları işleyişini gösteren video kayıtlarına, okulun internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabileceğini söyleyen Meydaneri,  "Erkek ve kız öğrenci pansiyonları ile fiziki yeterliliğe sahip okulumuz, öğrencilerimize aile sıcaklığında bir ortam sunarken şehir dışından gelen öğrencilerimize de büyük kolaylık sağlamaktadır. Öğrencilerimizin bizi tercih etmesi için çok sebebi var. Yeni öğrencilerimizi büyük bir heyecan ile bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

22-06-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.