ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi 2020 Yılı Müracaatları Başladı

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi 2020 Yılı Müracaatları Başladı

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Çankırı İl Müftülüğü arasında imzalanan ve Çankırı Valiliği tarafından uygun görülen "Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" 2020 yılı öğrenci başvuruları başlamıştır.

Projenin en temel amacı; şahsiyet sahibi, her ortam ve şartta inandığı değerlerden ödün vermeden yaşayan; inandığı değerleri savunan, değerlerin içselleştirilmesinde Kur'an ayetlerinin anlamından ve hafızlık eğitiminin kazanımlarından yararlanan, kendisi ve toplumu için faydalı olmayı hedefleyen gençler yetiştirmektir.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün desteklediği Hafızlık Projesi, Çankırı'da 2 yıldır başarıyla yürütülmektedir.

Öğleye kadar Kur'an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrenciler, öğleden sonra okulda akademik eğitime devam etmektedirler. Böylece okul ortamından ve sosyal çevreden uzak kalmadan, sene kaybına uğramadan eğitim ve öğretimine devam ederek hafız olabileceklerdir.

Projenin ikinci yılında; pek çok öğrencinin yarım hafız olduğunu ve aynı zamanda da akademik başarılarının yüksek olduğunu söylemek gerekir.

Bu yıl; Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi'ne; başvurulardan sonra yapılacak olan yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olan 26 erkek ve 26 kız toplam 52 öğrenci alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle 4. sınıfı bitirmeye hak kazanmış erkek ve kız öğrenciler müracaat edebilirler.

2. Müracaat ONLİNE olarak "hacimuradiveliiho.meb.k12.tr" web adresi üzerinden yapılacaktır. Sınav tarihi, salgın hastalık nedeniyle ileriki tarihlerde açıklanacaktır.

3. Çankırı il ve ilçelerinde öğrenci olmak.

4. Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olmayı kabul etmek.

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu tarafından yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi"nin ilimize, ailelerimize ve çocuklarımıza hayırlar getirmesini temenni eder, projede emeği geçen tüm Milli Eğitim ve Müftülük camiasına teşekkür ederiz.

05-04-202005-04-202005-04-202005-04-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.