ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Müracaatları Başladı

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Müracaatları Başladı

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi, Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı İl Müftülüğünün destekleriyle Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu'nda 3 yıldır başarıyla devam etmektedir.

Projenin amacı; şahsiyet sahibi, her ortam ve şartta inandığı değerlerden ödün vermeden yaşayan; inandığı değerleri savunan, toplumu için faydalı olmayı hedefleyen gençler yetiştirmektir.

Öğleye kadar Hacı Murad-ı Veli Proje Kız ve Erkek Kur'an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrenciler, öğleden sonra okulda akademik eğitime devam etmektedirler. Böylece okul ortamından ve sosyal çevreden uzak kalmadan, sene kaybına uğramadan eğitim ve öğretimlerine devam ederek hafız olabilmektedirler.

Bu yıl ilk meyvelerini vermeye başlayan projede 6 öğrenci hafızlığını tamamlamıştır. Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin 2021 yılı yeni dönem proje başvuruları başlamıştır.

Projeye katılmak isteyenlerin; HMV İmam Hatip Ortaokulu ve İl Müftüğü'nün Web sayfalarından ONLİNE başvuru yapabilecekleri gibi, HMV İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü'ne veya öğrencinin 4. sınıfı okuduğu ilkokul müdürlüğüne de bizzat müracaat edebileceklerdir.

 

BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle 4. sınıfı bitirmeye hak kazanmış kız veya erkek öğrenci olmak.

2. Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olmayı kabul etmek.

3. Öğrencinin, ailesi veya bir yakını yanında konaklaması esas olup, yatılı öğrenci alınmayacaktır.

4. Servis ve yemek ücreti, öğrenci velisi tarafından karşılanacaktır.

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu tarafından yürütülen Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin ilimize, ailelerimize ve çocuklarımıza hayırlar getirmesini temenni eder, projede emeği geçen tüm Milli Eğitim ve Müftülük camiasına teşekkür ederiz.

Online Başvuru için Tıklayınız

Hafızlık Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız

HMV İHO Tanıtımı İçin Tıklayınız

Proje Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

21-03-202121-03-202121-03-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.