ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Mesajı

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler... Eğitim sürecinin olmazsa olmazları kıymetli mesai arkadaşlarım...

 

Dünya genelinde yaşanan salgından dolayı geçmiş senelerden farklı bir o kadar da yorucu bir dönemi geride bırakıyoruz. 22 Ocak 2021 Cuma gününden itibaren başlayacak olan yarıyıl tatili, 12 Şubat 2021 Cuma günü ile sona erecek.

             İlimiz genelinde bulunan 199 okul ve kurumda 2.277 öğretmenimiz ile eğitim öğretim faaliyetlerini yüz yüze ve uzaktan eğitimle yerine getirmekteyiz. Toplam 27.203 öğrencimiz 22 Ocak 2021  tarihinde e-okul üzerinden  karne alacaktır.

            Kıymetli Velilerimiz,

            Geçen süreçte idarecilerimiz, öğretmenlerimiz , öğrencilerimiz ve eğitim çalışanlarımız ile birlikte sizler de çok farklı bir eğitim öğretim sürecine şahit oldunuz. El ele vererek zorlu süreci arkamızda bırakmayı ümit ediyoruz. Bu dönemde bizlere vermiş olduğunuz destek için sizlere teşekkür ediyorum. Uzaktan eğitim sürecinin yüz yüze eğitime oranla çok daha meşakkatli bir iş olduğuna birlikte tanık olduk. Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak çocuklarımıza eğitim verirken en büyük destekçimiz sizler oldunuz. Umudumuz, hep birlikte sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına toplumca uyarak çocuklarımızın yuvalarına yani okullarına dönüş sürecini hızlandırmaktır. Okullarımızın ikinci dönem ile birlikte bilim kurulunun önerileri doğrultusunda açılmasını dört gözle bekliyoruz. Ara tatil döneminde sizlere düşen sorumluluklar daha da artıyor. Yarıyıl tatilinde ve sonrasında çocuklarımız ile birlikte evlerinizde kitap okuma saatleri oluşturmanızı önemsiyoruz. "Bir kitap bir dünya" anlayışı ile birlikte çocuklarımızı yeni dünyalar ile tanıştırmanızı istiyoruz.

Değerli Meslektaşlarım,

            Uzaktan eğitim sürecinin zorluğunu hep birlikte yaşadık, yaşıyoruz. Bu dönemde Millî Eğitim ailesi olarak çalışmalarınız unutulmayacaktır. Çocuklarımızın gelişimlerini sürdürebilmeleri için her zamankinden daha çok çalıştığınıza her gün şahit olduk. Çocuklarımıza iyiyi, doğruyu, insan olmanın bizlere vermiş olduğu sorumlukları, vatan sevgisini ilmek ilmek işleyen öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hepiniz okullarınızı, sıralarınızı, arkadaşlarınızı ve öğretmenlerinizi özlediniz. Emin olunuz bizler de sizleri özledik. Sokakta oynamayı, arkadaşlarınız ile vakit geçirmeyi ne kadar arzuladığınızı her an derinden hissettik. Alınan önlemler meyvelerini verdikçe bu hasreti dindireceğimiz günler yakındır. Sizlerden beklentimiz vatanımız için her zamankinden daha fazla çalışmanız olacaktır. Ülkemizin geleceği ve istikbali sizlerin özverisi ile şekillenecek. Sizlerin sayesinde yaşadığımız zorlu süreçten güçlenerek çıkacağımıza inancım sonsuzdur. Yavrularım, ara tatil sürecinde sizlerden birkaç isteğim olacak. Öncelikle kitap aşığı bireyler olarak yetişmeniz hayalim. Bu amaçla kitapları yanı başınızdan ayırmamanızı istiyorum. Yeni kitaplarla tanışıp, kitapların engin dünyasına kulaç atmanızı bekliyorum. Sizler kitap okurken okuduklarınızı aileniz ve arkadaşlarınız ile paylaşmanızı temenni ediyorum. Kitap okumanın yanında Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu yarışmalar ve projeleri yakından takip etmenizin sizlerin yararına olacağını düşünüyorum. Yarışma ve projelerde sizlere başarılar diliyorum.

Bu düşüncelerle 15 Şubat 2020 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığımız yerden devam etmek üzere sizleri okullarımızda bekliyor olacağız. Umarım birbirimize kavuştuğumuz günleri ikinci dönem göreceğiz. Hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                                                                         Muammer ÖZTÜRK

                                                                                  Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.