ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2018 Üniversite Sınavı Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2018 Üniversite Sınavı Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK,  30 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)  ve 1 Temmuz 2018 Pazar Günü yapılacak olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Sınavına girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

 

Sevgili Öğrenciler;

 

2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

2018-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Sınava geç kalmamanız hususunda gerekli özeni göstereceğinize yürekten inanıyorum.  Sınavlara girerken yanınızda sadece şeffaf şişede su götürebilirsiniz.  Bir gün önce sağlığınızı bozabilecek besinlerden uzak durmaya özen gösterin. Her ihtimale karşı temizliğinden, güvenilirliğinden emin olmadığınız, bilmediğiniz yerlerden yiyecekler tüketmeyin. Sınav sabahı kahvaltı yapmaya da dikkat edin.

Hayatınızın her döneminde sınavlar olacaktır. Bu sınav da onlardan birisidir. Sınava birkaç gün kala zihinsel ve bedensel olarak dinlenmenizi, beslenme ve uyku düzeninize dikkat etmenizi, sınava giriş için gerekli evrakları (Sınav Giriş Belgesi ve Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, Yeni Kimlik Kartı veya Onaylı Geçici Kimlik Belgesi)  hazırlamanızı, mümkünse sınava gireceğiniz okulu önceden görmenizi önemle tavsiye ederim. Üniversite giriş sınavlarında başarılı olacağınıza yürekten inanıyor ve gönlünüzden geçen üniversitelerde eğitiminize devam etmenizi canı gönülden istiyorum.  

 

Değerli Veliler;

 

Geleceğimizin teminatı, ülkemizin en önemli zenginliği olan öğrencilerimizin başarılı olmalarında en büyük pay sizlerindir. Unutmayın ki sınavlar kişiliği değil bilgiyi ölçer. Öğrencilerimizin heyecanlı olduğu bu süreçte onların yanında olmanız, onlara destek olmanız çok önemlidir. Çocuklarınızla ilgili her türlü konuda okullarındaki öğretmenlerinden,  rehberlik servisinden ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü uzmanlarından destek ve bilgi alabilirsiniz.

Sınav sonrasında ve tercih döneminde de ilimizde kurulacak olan tercih danışmanlığı komisyonlarından kariyer ve tercih danışmanlığı hizmeti alabileceksiniz.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren ve destek olan tüm yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerine teşekkür ediyor, sınavlara girecek öğrencilerimize tekrar başarılar diliyorum.

Bu sınavın, başta gençlerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 28-06-2018  

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.