ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün 2021 Üniversite Sınavı Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün 2021 Üniversite Sınavı Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK,  26 Haziran 2021 Cumartesi günü yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)  ve 27 Haziran 2021 Pazar Günü yapılacak olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Sınavına girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

 

Sevgili Öğrenciler;

Salgının gölgesinde büyük emeklerle sınava hazırlandığınızı biliyorum. Sizlerle birlikte aileleriniz de sınav heyecanını fazlasıyla yaşadılar. Gireceğiniz sınav ne ilk ne de son sınavınız olacak. Bu sınav da atlamamız gereken eşiklerden biri. Hayatınızın gidişatını değiştirme, kariyerinize yön verme fırsatı sunan bu sınavda heyecana kapılmadan bilgilerinizi aktarmanız sizlerin yararına olacaktır. Sınava birkaç gün kala zihinsel ve bedensel olarak dinlenmenizi, beslenme ve uyku düzeninize dikkat etmenizi, sınava giriş için gerekli evrakları (Sınav Giriş Belgesi ve Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, Yeni Kimlik Kartı veya Onaylı Geçici Kimlik Belgesi)  hazırlamanızı, mümkünse sınava gireceğiniz okulu önceden görmenizi önemle tavsiye ederim.

Kendinize güvendiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum. Okullarınızdaki rehberlik öğretmenlerinden ve Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nde görevli rehberlik öğretmenlerinden sınav öncesi ve tercih döneminde uzman desteği alabilirsiniz. Üniversite giriş sınavlarında başarılı olacağınıza yürekten inanıyor ve gönlünüzden geçen üniversitelerde eğitiminize devam etmenizi canı gönülden istiyorum.  

Bu sınavın hayatta her şey olmadığını, hayatta daha bir çok sınavla karşılaşacağınızı da hatırlatmak istiyorum.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.