ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün Yıl Sonu Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Öğretmenler ve Saygıdeğer Veliler,

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak zorlu pandemi süreci sonunda 2021-2022 eğitim-öğretim yılını, kesintisiz bir şekilde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 17 Haziran 2022 Cuma günü ilimizde binlerce öğrencimiz karnelerini alacak ve yoğun geçen bir yılın sonunda dinlenme imkanı bulacaklar. 

Kıymetli Velilerimiz,

Öğretmenlerimiz, eğitim kurumlarında çocuklarımızın geleceklerine rehberlik ederken, sizler de evlatlarımızın istikbali için olanca gayreti gösterdiniz. Biz eğitimciler okullarımızda çocuklarımızın gelişimlerini yakından takip ederken, siz aileler de bizlere öğrencilerimizi tanımamız, onlara kol kanat germemiz için desteklerinizi hiç bir zaman esirgemediniz. Özellikle pandemi sonrası öğrencilerimizin okula adaptasyonu konusunda öğretmen ve veli ilişkilerinin önemini hep beraber bir kez daha kavramış olduk. Çankırı eğitim ailesi olarak siz velilerimizden öğrencilerimizin tatil dönemini verimli ve etkili geçirmelerine yardımcı olmanızı bekliyoruz. Bu süreçte, çocuklarımızı, spor faaliyetleri ve hobi çalışmaları gibi sosyal ve bedensel gelişimlerini destekleyecek aktivitelere yönlendirmenizi bekliyoruz. Ayrıca kitap okuma, resim ve müzik gibi alanlarda öğrencilere yol gösterilmesi de akademik becerilerini bir adım öteye taşıyacaktır.

            Değerli Meslektaşlarım,

Pandemi süreci sonunda ders zilinin çalmasıyla beraber okullarından, sınıflarından ve sizlerden uzak kalan öğrencilerinizle yıl içerisinde yoğun çalışma temponuzu ve başarılarınızı gururla izledik. Gerek düzenlediğiniz etkinlikler, gerekse projelerde göstermiş olduğunuz başarılar yadsınamaz. Öğrencilerimizi akademik anlamda bilgi, birikim ve becerilerle donatırken, manevi değerler ve kültürel konuları kavramaları adına da onların en büyük destekçisi oldunuz. Bu süreçte Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, projeler ve çalışmalar aşamasında tüm birimlerimizle yanınızda olmaya gayret gösterdik. Tatil sürecinde, mesleki gelişiminiz ve çalışmalarınıza katkı sağlayacak, bilgi birikiminizi daha da artıracak etkinlikler yapmanızı,  tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirmenizi öneririz.

Ve yorucu bir maratonun ardından bu tatili en çok hak eden öğrencilerimiz, evlatlarımız. Her biriniz ülkemizin, vatanımızın ve milletimizin geleceğinde en önemli etkensiniz. Bu tatil dönemini dolu dolu geçirmek en çok sizlerin hakkı. Gönlünüzce gezerek, sosyal faaliyetlere katılarak ve eğlenerek yorgunluğunuzu atın. Bu süreçte keşfetme duygunuzu ve yetilerinizi canlı tutmak adına farklı kitaplar okuyun.  Unutmayın ki iyi bir kitap büyük bir hazine demektir. Okullarımızda/kurumlarımızda açılan yaz kurslarına, farklı kurumlarca açılan spor , sanat aktivitelerine katılın.

Bizler için çok değerlisiniz. Sizler gökyüzüne umutla bakan, aile şefkatiyle sulanan, öğretmen elinde yeşeren fidanlarımızsınız. Hepinize iyi tatiller dilerim.        

16-06-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.