ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Lisesi “Dokunan Öğretmen Projesi” ne Devam Ediyor

Çankırı Lisesi  “Dokunan Öğretmen Projesi” ne Devam Ediyor

Her toplumun kendine özgü değerleri vardır. Bizim de saygıdan hoşgörüye, sevgiden dürüstlüğe, sadakatten kardeşliğe, dayanışmadan kıymet bilmeye, yurt severlikten vefaya birçok değerimiz var. Zaman içinde bazı değerlerimizin kaybolması, artık yaşanamıyor olması bu değerler ile yoğrulan bizleri derinden etkiliyor. Zaman zaman yapılan çalışmalar ile “yaşanarak” ve “yaşatılarak”  kaybolmaması için uğraşılan değerlerin, kaybolmayacağına inanan öğretmenlerimiz ile 2017-18 öğretim yılında başlattığımız “Dokunan Öğretmen” projemize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Öğrencilerimizin tabiri ile; “ İlham kaynağı, geleceğe dokunan el, hayata ve geleceğe yön veren ,  geleceği inşa eden” öğretmenlere olan vefanın yaşatılması gereken değerlerden biri olduğunu ve bu değerin unutulmaması gerektiğini düşünüyoruz. Çıkılan bu projede geçen sene 9.sınıf öğrencisiyken  takdir belgesi alamayıp bu sene belge alan  öğrencilerimiz, 1. dönemde Takdir belgesi alan lise birinci sınıf öğrencilerimizden akademik olarak diğer öğrencilerden bir adım önde olan öğrenciler ile katıldığı ulusal sportif ve kültürel yarışmalarda Türkiye finaline kalan öğrencilerimize onların hayatında olumlu ve anlamlı değişiklikler sağlayan öğretmenlerinin kim olduğunu sorduk. Çankırı merkez ve ilçelerinden olmak üzere biri emekli, 19 öğretmen tespit ettik. 

Bu kapsamda ilk ziyaret 9’uncu sınıf öğrencilerinden Bedirhan Talha MAKAS ile Ömer Berat MAKAS kardeşlerin hayatlarına dokunduğunu belirttiği ilimiz Mehmetçik Ortaokulunda görev yapan İngilizce Öğretmeni Nurhan HANOĞLU ve Gülçin KAPUSUZ, Süeda SAVAŞ ve Ünzile GAZİ’nin hayatımıza dokundu dedikleri Fen Bilgisi Öğretmeni Yasin OĞUZ‘a  gerçekleştirildi. 

Çankırı Lisesinde okuyan ve Mehmetçik Ortaokulundan mezun olan bir kısım öğrenci ile yapılan ziyarette duygusal anlar yaşanırken öğretmen ve öğrencilerin mutluluk, özlem ve gurur dolu bakışları görüldü. Başta Nurhan ve Yasin öğretmenler olmak üzere tüm öğretmenler böyle bir çalışma yaparak kendilerine değer verildiğini hissettirdikleri için proje ekibine teşekkür ettiler.

Projede emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

 22-04-201922-04-201922-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.