ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Lisesi Öğrencilerinden Huzurevi ve Taş Mescit Ziyareti

Çankırı Lisesi Öğrencilerinden Huzurevi ve Taş Mescit Ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çankırı Lisesi öğrencileri, Huzurevi ve Taş Mescit ziyareti gerçekleştirdiler.

Sosyal sorumluluk ve toplumsal hizmet çalışmaları kapsamında İsmail Özdemir Huzurevini ziyaret eden Çankırı Lisesi ekibi, büyüklerle sohbet ederek vakit geçirdiler. Gezide,  Çankırı Lisesi öğrencisi Melisa Çiçek tarafından çizilen huzurevi sakinlerinin resimleri kurum panosuna asıldı.

Öğrenciler; Dar'ül Hadis, şifâhane, mevlevihane olarak kullanılan Taş Mescit ile ilgili yetkililerden bilgi aldılar. Dünya tarihinde çok önemli bir yeri olan eczacılık ve tıp sembollerinin Taş Mecit'te bulunan şifahaneden kaynaklı olduğunu öğrenciler gezi sayesinde öğrendiler.

 

Geziyi düzenleyen pansiyon müdür yardımcısı Serpil Saygı : ''Öğrencilerimizle, Taş Mescit'i ziyaret ederek şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıma fırsatı bulduk. Huzurevini ziyaret ederek yaşlılarımıza olan saygımızı, sevgimizi ifade etmeye çalıştık. Öğrencilerimizin yardımsever, iyi insan, iyi vatandaş olma; paylaşımcı ve hoşgörülü olma; saygılı olma; sorumluluk sahibi, samimi ve adil olma; toplumsal sorunlara karşı duyarlı olma gibi toplumsal değerlerin farkına varmalarına katkı sağladık.'' dedi.

 

29-12-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.