Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Yarışmasında İlimizi Temsil Edecek
![Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Yarışmasında İlimizi Temsil Edecek](/meb_iys_dosyalar/2022_05/11093500_WhatsApp_Image_2022-04-27_at_15.35.09.jpg)
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri 14. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI ön elemelerine katıldı. Riders platformundaki sanal mini sumo robot yarışmasında 5 gün boyunca mücadele eden öğrenciler, süreç boyunca kendi yazdıkları kodlarla toplamda 241,5 puan alarak Türkiye geneli ön elemelerinde 500 katılımcı arasında 33. sırada yer aldılar.
25 Nisan ? 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ön elemeler sonucu Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 13-16 Haziran tarihleri arasında Şanlıurfa'da düzenlenecek olan yarışmada ilimizi temsil edecek.
Emeği geçen Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmen ve öğrencilerine teşekkür eder, ekibe Türkiye Finallerinde başarılar dileriz.