ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı MTAL Almanya Hareketliliği Başlıyor

Çankırı MTAL Almanya Hareketliliği Başlıyor

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Projeleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Önceki yıllarda 14 öğrencisini Hollanda'ya  göndererek staj yapmalarını  sağlayan Çankırı MTAL, bu yıl 6 öğrencisine Almanya'da  yurt dışında staj imkanı sağlıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansının desteğini alan "Mesleki Eğitim" akreditasyon projesi kapsamında Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanından 6 öğrenci ve iki refakatçi öğretmen eşliğinde Almanya'nın Dorsten şehrinde staj yapacaklar.

                Akreditasyonun son grubu olarak yola çıkan Elektronik Teknolojileri Alan öğrencileri yaklaşık 15 gün süren hareketlilik kapsamında, kendi eğitim kurumlarında edindikleri uygulamaları ve Avrupa uygulamalarını harmanlayarak yenilikçi tarzlar elde etme imkanı bulacaklar.

16-05-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.