ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı ÖDM Uygulamaları Yıl Sonu Analiz Toplantısı Gerçekleştirildi

Çankırı ÖDM Uygulamaları Yıl Sonu Analiz Toplantısı Gerçekleştirildi

          Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün başkanlığında, 14 Haziran Perşembe günü saat 15.00'te yıl sonu analiz toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca ilimiz genelinde gerçekleştirilen 9 adet Kazanım Değerlendirme Araştırması ile Bakanlığımız tarafından gönderilen ve yine Çankırı ÖDM tarafından ilimizde uygulanan Türkiye geneli izleme araştırmaları değerlendirildi.

            Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker KENDİR, Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü İbrahim TEZCAN ve Çankırı ÖDM kurum personeli katıldı. Toplantı, analiz raporlarının sunumuyla başladı. 5-6-7-8. sınıflara yönelik il içinde gerçekleştirilen Kazanım Değerlendirme Araştırmalarıyla tespit edilen, okullarımızın dönem içindeki akademik değişimi ve gelişimlerini gösteren sonuç karneleri değerlendirildi. Bakanlığımızın Türkiye geneli gerçekleştirdiği 4, 7, 8, 10, 11, 12. sınıfları kapsayan ABİDE, ÖBİ ve DYK araştırmalarının ilimizdeki yansımaları ve önemi üzerinde duruldu.

            Yıl sonu raporları ve değerlendirmeleri kapsamında her okulun ve her ilçenin kendi iç dinamikleri doğrultusunda ele alındığı toplantıda, akademik gelişimlerin sürdürülmesi anlamında yapılması gerekenlere de değinildi. Toplantıda ayrıca, önümüzdeki eğitim öğretim yılında ortaokul ve lise kademelerinde uygulanabilecek araştırmalar için istişarede bulunuldu.

             Toplantı bitiminde İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK eğitim öğretim yılı boyunca yapmış olduğu çalışmalar dolayısıyla Çankırı ÖDM'ye teşekkür etti.

16-06-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.