ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışmalarına Başladı

Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışmalarına Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi ilk toplantısını 3 Mayıs Perşembe günü saat 10.00 – 12.00’de ölçme değerlendirme merkezinin toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantının açılışını toplantıda hazır bulunan milli eğitim şube müdürü Kenan YADA yaparken toplantı iki oturumda gerçekleşti. İlk oturumda Ölçme Değerlendirme Merkezimizin koordinatörleri Mustafa Tuğrul ÇOLAK, Suna ALTINBİLEZİK ve Fikri Ferid KÖSE ortaokul müdürlerine ölçme değerlendirmenin ve ölçme değerlendirme merkezlerinin genel amaçları ile İl İzleme Araştırmalarına yönelik bilgiler verdi. İkinci oturumda ise bütün OECD ülkelerinde ortak uygulanan ülke olarak bizim de katıldığımız PISA ve TIMSS sınavları ile ulusal çapta bu sınavların muadili olan Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirmesi (ABİDE) sınavı üzerinde duruldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Ölçme ve Değerlendirme biriminin alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Tüm kademelerde ders kazanımlarının gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili somut verileri sınıf ve ders bazlı olarak alınabileceği sistem ile öğrencilerimizin sosyal başarılarının yanında akademik başarılarının da artması hedeflenmektedir.

Genel olarak eğitimde ölçme değerlendirmenin önemine vurgu yapan koordinatörler katılımcıların sorularına cevaplar verdikten sonra toplantı sona erdi.

 

 14-05-201814-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.