ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği ile Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği ile Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

 

Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği arasında "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı.

İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan KOCAOĞLU, Çankırı Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Hayrettin KARAOĞLU ve Başkan Yardımcısı Mahmut EREN katıldı.

İmzalanan protokol ile Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Konaklama Seyahat Hizmetleri Alanı öğretmenlerimizin yeterliliklerinin geliştirilmesi, Türk ve Çankırı mutfağı ile ilgili ortak çalışmaların yürütülmesi, alan öğrencilerimizin yeterliliklerinin arttırılarak sektörde istihdamın sağlanması, sektör çalışmalarının mesleki bilgilerinin geliştirilerek yeterliliklerinin belgelendirilmeleri amaçlandı.

ÖZTÜRK, "Türk ve Çankırı mutfağımızın geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve tanıtılması için önemsediğimiz bir protokol. Öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız bu protokolü imzalamaktan mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin istihdamını olabildiğince arttırmaktır." dedi.

Protokolün şehrimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.