ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi Gerçekleştirildi

Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi  TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi Gerçekleştirildi

Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi açılışı 12 Nisan 2019 tarihinde saat 14:30 da gerçekleştirildi. Sergi açılışına Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, Şube Müdürü Fatih DARÇIN ve okul müdürleri katıldı. Sergi okul yaran ekibinin gösterisi ile başladı. Gösteriden sonra Okul Müdürü Ahmet YOLCU  sergi açılış konuşması yaptı. Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve davetlilerin kurdeleyi kesmesi ile sergi misafirler tarafından gezildi.  Proje yürütücüsü olarak Fizik öğretmeni Hatice Demet ÖRNEK görev aldı. Proje sergisinde toplam 21 proje yer aldı. Bu projelerin 11 tanesi araştırma 5 tanesi inceleme ve 5 tanesi tasarım projesi idi. Bu projelerde toplam 6 öğretmen ve 40 öğrenci görev aldı.

ENGELLERİ AŞABİLİRİZ

Proje, engelli bireylerin toplumda karşılaştıkları zorluklar ve olumsuzluklar ile ilgilidir. Öğrenciler okulumuz öğrencilerinin engelli bireyler konusunda ne kadar bilinçli olduklarını araştırmak istediler.  Ayrıca bilinç seviyelerini arttırmayı amaçladılar. Bu konuda araştırmalar yaptıktan sonra hipotezlerini belirlediler. Okulumuzdaki öğrencilerin engelli bireylere karsı bakış açılarını araştırmak amacı ile anket hazırlama aşamasına geçtiler. Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerine bu anketi uyguladılar. Yaptıkları ilk testten sonra arkadaşlarına gerek videolar ile gerekse slaytlar ile engelliler ve karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgilendirme çalışmaları yaptılar. Daha sonrasında hazırladıkları anketleri tekrar uygulayarak konu hakkında bilinçlenme seviyesini araştırdılar. Buldukları sonuçları analiz ederek projelerinde sundular.

Proje yürütücüsü Hatice Demet ÖRNEK: ‘‘TÜBİTAK 4006 Projesi kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapan öğrencilerimize düzenli ve planlı çalışma alışkanlığı kazandırdı. Bir bilim insanında olması gereken bilimsel çalışma disiplinini ve bilimsel çalışma yöntemlerini kazanmalarına yardımcı oldu. Sergide görevli öğrenciler gerek uyguladıkları anketlerle gerekse sunumlarını yaparken sosyalleştiler ve kendilerine güvenleri arttı.’’ dedi. 

Emek ve gönül veren idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

17-04-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.