ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Selahattin İnal GSAL Yetenek Sınavları İle İlgili Konferans Düzenledi

Çankırı Selahattin İnal GSAL Yetenek Sınavları İle İlgili Konferans Düzenledi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi'nde "Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Süreci" konulu konferans gerçekleştirildi.

                Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Emre Şen tarafından "Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Süreci" konulu düzenlenen konferansta Dr. Emre Şen, başta Çankırı Karatekin Üniversitesi olmak üzere üniversitelerin yetenek sınavları hakkında öğrencilere kapsamlı bilgiler aktardı.

                Öğrencilere sınavlarda başarı elde etmeleri için dikkat edilmesi gereken hususları aktaran Dr. Şen, özel yetenek sınavlarına hazırlık süreçlerine dair öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunarak sınavlarının yapısı ve değerlendirme kriterlerine dair öğrencilere rehberlik etti.

                Konferansın ardından Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü İbrahim Gökmen, Dr. Emre Şen'e bu değerli konferans için teşekkür etti. Gökmen, bu tarz etkinliklerin öğrencilere rehberlik etme ve sanatsal becerilerini geliştirme noktasında büyük fayda sağladığını belirtti. Ayrıca, bu tarz konferansların devam etmesinin öğrencilerin bilgi ve deneyimlerini artırarak başarılı bir sanat kariyeri oluşturmalarına katkı sunduğunu vurguladı. Emeği geçen Dr. Emre ŞEN'e idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

14-05-202414-05-202414-05-202414-05-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.