ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İle İş Birliği Protokolü İmzaladı

Çankırı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İle İş Birliği Protokolü İmzaladı

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Koordinatörlüğü  arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokole Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına Muammer ÖZTÜRK, Çankırı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Koordinatörlüğü adına İl Koordinatörü Emre AKBIYIK katılım sağladı.

Protokole göre "Çankırı Hayvancılığında İstihdam Odaklı İnovasyon Projesi"nin kabul sürecinden sonra ortak çalışmaların yürütülmesi planlanıyor.

T.C. Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında başvurusu yapılan projede hayvancılıkla uğraşan veya uğraşmak isteyen insanların ve öncelikle dezavantajlı bireylerin yeterliliklerinin artırılarak sektörde istihdamın sağlanması, hayvancılıkla uğraşan/uğraşacak kişilerin mesleki bilgilerinin geliştirilerek yeterliliklerinin belgelendirilmesi konularında iştirakçilerle iş birliğini sağlamak hedefleniyor.

Müdürlüğümüz ve Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen proje ilimiz genelinde ilk beş proje arasına girme başarısını gösterdi. Proje kapsamında TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü, Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Süt Üreticileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Çankırı Hayvan Hastanesi, Çankırı Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Untaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş gibi iştirakçiler bulunuyor.

Protokolün ilimiz eğitim camiamıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.

21-04-202121-04-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.