ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı TOBB Fen Lisesi Japonya Büyükelçiliği'ni Ziyaret Etti

Çankırı TOBB Fen Lisesi Japonya Büyükelçiliği'ni Ziyaret Etti

Çankırı TOBB Fen Lisesi, Ankara'daki Japonya Büyükelçiliği İkametgâhında düzenlenen Türk-Japon Vakfı etkinlik programına katıldı.

Çankırı TOBB Fen Lisesi öğrencileri  "Dünya Tsunami Farkındalık Günü Lise Öğrencileri Zirvesinde''  ülkemizi Japonya'da temsil etmişti. Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio MIYAJIMA Japonya dönüşü öğrencilerimizi Büyükelçilik İkametgâhına davet etti.

Japonya Büyükelçiliği İkametgâhı ziyaretinde Okul müdürü Nazır ŞAHİN öğrencilerimizin halihazırda hayata geçirdikleri ve hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında Akio MIYAJIMA'ya bilgiler verdi.

Öğretmenimiz Bihter Dinçel BAK, Japonya izlenimlerini ve Japonya'da yapılan çalışmalar hakkında Sayın Büyükelçi'yi bilgilendirdi, nazik davetleri için teşekkür etti.

Zirveye katılan öğrencilerimiz; okul bünyesinde yapılan çalışmalar, seminerler, okul gezileri ve kültürel etkinlikler hakkında bilgi verdi. Öğrencilerimiz, ilimizdeki okullarda doğal afetlerle ilgili seminerler planladıklarını ve planlanan çalışmaları yıl sonuna kadar tamamlayacaklarını belirttiler.

Japonya Büyükelçisi yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türk-Japon Vakfı tarafından düzenlenen,  Japon çay seremonisi ve Japon kaligrafi uzmanları tarafından yapılan  Japon kültürünün tanıtıldığı  kültürel faaliyetlerin misafirlere sunulması ile ziyaret son buldu.

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio MIYAJIMA'ya  yapılan çalışmalarda verdiği desteklerden dolayı  teşekkür ediyoruz.

 

 

13-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.