ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda Çanakkale Zaferi Programı

Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda Çanakkale Zaferi Programı

Bir hilal uğruna sayısız güneşlerin battığı, yüz binlerce vatan evladının birer birer toprağa düştüğü, yokluğun varlığı; maneviyatın maddiyatı; özgürlüğün sömürgeyi yendiği yer Çanakkale… Yedi düvele “Çanakkale Geçilmez!”  dedirten bir büyük destan.  

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Etkinlikleri Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Astarlızade Sabiha Anne Kadın Kültür Merkezinde 18 Mart 2019  Pazartesi günü saat 18:00’ de, Bakanlık Maarif Başmüfettişi  Sayın Sezai GÜLER,   İl Milli Eğitim Müdürü Sayın  Muammer ÖZTÜRK, okul müdürleri, öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Şule YURDUNKULU; “Biz bugün burada bir daha dönmemek üzere gidenlerin tarihin yazdığı en gerçek, en şerefli kahramanlarını yad etmek üzere Çanakkale Şehitlerini hatırlamak için huzurunuzdayız. Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenler değil Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenleri karşılayan asil ruhtur. O öyle bir ruhtur ki çelik ve barut inancın, imanın ve azmin karşısında yenik düşmüştür. O öyle bir ruhtur ki “esir yaşamaktansa özgür ölmeyi yeğlerim” diyen insanların ruhudur” dedi.

Bu önemli günde ÖZTÜRK, savaşı görmeden, savaşı bizzat yaşamış gibi dizelere döken büyük üstad Mehmet Akif ERSOY’un “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE” isimli şiirini Atatürk Ortaokulu Müdürü Nadir KAYAŞ ile birlikte seslendirmiştir.

Tören Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğretmen, öğrenci ve velileriyle hazırlanan şiirler, dramalar ve Zeybek-Harmandalı Efe oyunu gösterilerinin sahnelenmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

 

22-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-201922-03-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.