ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Yunus Emre Ortaokulu Öğrencileri Kodlama Projesine Katıldı

Çankırı Yunus Emre Ortaokulu Öğrencileri Kodlama Projesine Katıldı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Yunus Emre Ortaokulu, Bilişim Teknolojileri öğretmeni İlknur ARAÇ'ın kurucusu olduğu "Coding With Scratch", "I'm Meeting With Web2.0", "We Are Coding With Scratch" ve "My First Code" çok uluslu eTwinning projeleri uygulanmaya başlandı.

            Teknolojiyi kullanmaktan ziyade üretmenin önemine dikkat çekmek, kodlamayı ve çok uluslu iletişimi geliştirmek adına uygulanan projeye, Türkiye başta olmak üzere Azerbaycan, Portekiz, Yunanistan, Sırbistan, Polonya, Ürdün, Romanya ve İspanya'dan toplam 8 farklı ülkeden yüze yakın öğrenci katılım sağladı.

            Yunus Emre Ortaokulu, 5 ve 6.sınıf kademelerinden gönüllü 25 öğrenci ile ortaklık sağlanan projede öğrenciler kodlama ve yazılım dünyasına adım attılar.  Kod blokları ile yazılım geliştirme imkanı sunan Scratch platformu ile kodlama öğrenen çocukların problem çözme, algoritmik düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurma ve tasarım gibi alanlarda becerileri gelişmektedir. Projeye  katılan öğrenciler Scratch ile kendi etkileşimli hikâyelerini, oyunlarını, animasyonlarını üretme fırsatı buldular. Ayrıca eğitim öğretim sistemlerinde önemli bir yere sahip olan Web 2.0 araçlarının kullanımına yönelik bilgi ve birikim sahibi olan öğrenciler,  projenin her aşamasında eğlenerek ve üreterek okullarında kodlamaya dikkat çekmeyi başardılar.

13-05-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.