ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı'da İlk Karneyi Gazi Kardeşler Aldı

Çankırı'da İlk Karneyi Gazi Kardeşler Aldı

Ümmet ve Lütfi Eren GAZİ, karnesini İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün elinden aldı.

Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri Ümmet GAZİ ve Lütfi Eren GAZİ, bedensel engellerinden dolayı okulunda zorunlu eğitime devam edemediğinden dolayı evde eğitim hizmeti almaktadır. Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmeni Hilal ESER ASLAN ve Güneş İlkokulu Öğretmeni Nihat BAŞBUĞU, haftanın üç günü öğrencilerin evine giderek okuma yazma eğitimi vermektedir.

Milyonlarca öğrencinin okullarında karne aldığı günde Ümmet ve Lütfi Eren kardeşler de karnesini kendi evlerinde İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün elinden aldı. Evdeki karne törenine, Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Şaban DOĞAN ve Öğretmeni Hilal ESER ASLAN'da katıldı. Törende Ümmet ve Lütfi Eren'in annesi ve ablası da vardı.

Gazi ailesinin bu anlamlı günde yaşadıkları heyecan ve mutluluk ziyaretçileri de çok duygulandırdı. Öğrencilerin okullarda yaşadığı karne heyecanını evinde yaşayan Ümmet ve Lütfi Eren GAZİ kardeşler, karnelerini ve karne hediyelerini böyle bir ortamda almaktan çok mutlu oldular.  

Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, 'Zorunlu eğitim çağında olan ancak bedensel engelinden dolayı örgün eğitimine devam edemeyen öğrencilerimize evde eğitim hizmeti sunulmaktadır. İlimizde evde eğitim hizmetinden 2019-2020 eğitim öğretim yılında 15 öğrenci il merkezinde, 2 öğrencimiz de ilçelerimiz de olmak üzere il genelinde toplam 17 öğrencimiz yararlanmaktadır. Karnelerin dağıtıldığı bu özel günde bizler de bu hizmetten faydalanan sevgili öğrencilerimiz Ümmet GAZİ ve Lütfi Eren GAZİ'yi evinde ziyaret ederek karnelerini ve hediyelerini vermek istedik. Evde eğitim hizmetinden faydalanan değerli öğrencilerimize başarılar diler, öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren ve destek olan tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize, çalışmalarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil dönemi yaşanmasını temenni ediyorum.' dedi.

Ümmet GAZİ ve Lütfi Eren GAZİ'nin anne ve ablası da evde eğitim hizmetinden çok memnun olduklarını, Ümmet ve Lütfi Eren'in öğretmenleri ile çok iyi bir uyum sağladıklarını, öğretmenlerini çok sevdiklerini ve eğitimlerine devam etmesini istediklerini belirterek böyle bir hizmetten dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

17-01-202017-01-202017-01-202017-01-202017-01-202017-01-202017-01-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.