ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı'da Okul Sağlığı İçin 'Ecza Dolabı' Uygulaması

Çankırı'da Okul Sağlığı İçin 'Ecza Dolabı' Uygulaması

İlimiz okullarında öğrenim gören öğrencilerimizin okul sağlığı ve güvenliğine destek olabilmek adına İl Sağlık Müdürlüğümüzce okullarımızda bulunan ecza dolaplarında kullanılmak üzere basit uygulanabilir ilkyardım malzemeleri hazırlanmıştır.

Ecza dolabı, ilk yardım müdahalesi gerektiği anlarda; gerekli ilk yardım ekipmanlarının bulundurulduğu medikal malzemelerdir.Ecza dolabının en büyük amacı sargı bezi,gaz kompres,flaster gibi ilkyardım malzemelerinin bulunduğu ecza dolabındaki ürünlerle kişilerin geçirdiği ufak kaza gibi durumlarda hastaneye gidinceye kadar yapılabilecek müdahalelerdir.

Ecza dolabı için hazırlanan malzemeleri iletmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret de bulunan İl Sağlık Müdürü Dr.Hüseyin SARIKAYA , Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Gülay YURDCU ecza dolabında bulunması gereken malzemeler ve acil durumlarda ambulans gelinceye kadar yapılabilecek uygulamalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ile istişarelerde bulundular. Ziyaret de Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK okul sağlığına katkılarından ötürü İl Sağlık Müdürü Dr.Hüseyin SARIKAYA ya teşekkürlerini iletti.

24-01-202424-01-202424-01-202424-01-2024

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.