ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı'da Yüz Yüze Eğitime Başlanıldı

Çankırı'da Yüz Yüze Eğitime Başlanıldı

Covid-19 salgını nedeniyle Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel öğretim kurumlarında yüz yüze eğitime ara verilmişti.  Uzun bir aranın ardından ülke genelinde okullarımız belirli illerde yüz yüze eğitime başladı. "Yerinde Karar Süreci" ile birlikte illerimiz, vaka sayıları, hastane doluluk oranları, aşılama yapılan kişi sayıları doğrultusunda 4 kategoriye ayrıldı. Bu çalışma sonrası ilimiz orta riskli iller arasında yer aldı.

           

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda  ilimiz ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde yüz yüze eğitime başlandı. İlimizde okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki (2) gün, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, lise hazırlık 9, 10 ve 11. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün,  lise 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitime devam edilecektir. 

 

Müdürlüğümüz, Bakanlığımızca belirlenen Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu doğrultusunda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve vatandaşlarımızın sağlığı için gerekli çalışmaları yürütmektedir.  Okullarımıza gerekli hijyen malzemeleri, dezenfektanlar, bilgilendirme yapışkanları, ayak basmalı dezenfektan aparatları ulaştırılmış olup, sınıflarımızda sosyal mesafeye uygun oturum planlamaları yapılmıştır. Okullarımızda hijyenden sorumlu personeller görevlendirilmiş olup, hijyen takibi aralıksız yapılmaktadır.

Yüz yüze eğitimin devamı için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu süreçte velilerimizin, öğrencilerimizin maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat etmelerini beklemekteyiz. İlimizdeki salgın seyrinin il hıfzıssıhha kurulumuz tarafından sürekli takip edileceğini ve gidişat doğrultusunda yeni kararlar alınabileceğini belirtmek isteriz. Çocuklarımızın geleceği için, okullarımızın yüz yüze eğitime devam edebilmesi için  dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bizlere bu konuda yardımcı olacağınıza inanıyor şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

Yüz yüze eğitimin milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

02-03-202102-03-202102-03-202102-03-202102-03-202102-03-202102-03-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.