ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı'dan Avrupa'ya, Öğrenciler Prag'ta Farklılıkları Keşfediyor

Çankırı'dan Avrupa'ya, Öğrenciler Prag'ta Farklılıkları Keşfediyor

Çankırı İlli Eğitim Müdürlüğü, öğrenci ve öğretmenlerin kültürel çeşitliliği birleştirerek ortak paydalarını artırmak ve akademik gelişimlerini pratik bir şekilde gerçekleştirebilmelerine destek olmak amacıyla Avrupa Hareketliliği Projeleri'ni uyguluyor.

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından onaylanan 'Mesleki Eğitim Akreditasyonu' kapsamında, Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde Çocuk Gelişimi alanında eğitim gören öğrenciler, öğretmenleri rehberliğinde Çekya'nın başkenti Prag'da 03 - 23 Mart 2024 tarihleri arasında staj yapacaklar.

Bu deneyim, öğrencilere kültürel farkındalık kazandırmanın ötesinde, akademik bilgilerini pratikte uygulama ve uluslararası alanda kendilerini geliştirme fırsatı sunuyor. Öğrenciler, Prag'taki stajları boyunca farklı kültürleri deneyimleyecek, mesleki becerilerini geliştirecek ve uluslararası ilişkiler kurma yeteneklerini artıracaklar. Bu proje, öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda onları küresel dünyaya hazırlayarak daha donanımlı bireyler haline getirme hedefini taşıyor.

11-03-202411-03-202411-03-2024


Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.