ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı'dan Besni'ye Bilim Yarenliği Projesi

Çankırı'dan Besni'ye Bilim Yarenliği Projesi

TÜBİTAK 4007 Afet Bölgesi Özel Çağrısı olan "Bilim Her Yerde" kapsamında Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından hazırlanan "Çankırı'dan Besni'ye Bilim Yarenliği Projesi" TÜBİTAK tarafından kabul edildi.

            15 atölye, 1 söyleşisi ve çeşitli bilim gösterilerinden oluşan program 3-4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde Adıyaman ili Besni ilçesinde yöre halkı ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilecek. 75 bin Türk Lirası bütçeyle desteklenen "Bilim Her Yerde Projesi" Çankırı Belediyesi, Besni Kaymakamlığı, Besni İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  işbirliğinde gerçekleştirilecek.

            Depremzede öğrencilerin hem akademik hem de psiko-sosyal gelişimlerine destek olmayı amaçlayan TÜBİTAK çalışması hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge yetkilileri, asrın felaketinin yaşandığı günden itibaren Çankırı eğitim camiası olarak her alanda büyük çalışmalar gerçekleştirildiğini belirttiler. Proje koordinatörü ve Ar-ge yetkilisi Sinan Özlü, Çankırı'dan Besni'ye eğitim için bir gönül köprüsü kurduklarını aktararak, 30'a yakın öğretmen ve personel tarafından oluşturulan atölyelerde matematik, fen bilimleri, yabancı dil ve teknolojik çalışmaların yanı sıra, zeka oyunları ve bilim söyleşilerinin de yer alacağını ifade etti.

26-04-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.