ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çardaklı'lı Öğrencilerimiz Ilgaz'da ''Çocuk Olmakla Başlar Her Şey..''

Çardaklı'lı  Öğrencilerimiz Ilgaz'da  ''Çocuk Olmakla Başlar Her Şey..''

Atkaracalar Eğitim Eylem Planı kapsamında Atkaracalar Kaymakamlığı tarafından, Çardaklı  Belediye Başkanlığı ve Atkaracalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla ilkokulumuzdan 8 öğrencimiz ve 8 öğrenci velimiz, ortaokulumuzdan 18 öğrencimiz, sınıf rehber öğretmenlerimiz ve görevli personellerimiz eşliğinde Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen sportif faaliyete katılma heyecanını yaşadılar.

Mutluluğu mutluluğumuz olan öğrencilerimiz, çocukluğun vazgeçilmez eğlencesi olan kayak faaliyeti ile doyasıya eğlendiler. Etkinlik haberini öğrendiklerinde öğrencilerin gözlerinde parlayan ışıltıları görülmeye değerdi. Çünkü bu, onlar için koskocaman bir haberdi. Çoktan gideceği yerde neler yapacağını, gittikleri yerdeki güzel anların hayalini kurmaya başlamışlardı bile. Hatta içlerinden birkaçı öğretmenlerine heyecandan bir gece önce uyuyamadığını dahi söylemişlerdi. Her eğitimci bilir ve hisseder ki; onların bu sevincini, bu heyecanını bir eğitim neferi olan içimizde hissetmek bu mesleğin bizlere verdiği en değerli hazinedir.

Veee beklenen gün gelmişti. Onların gece boyunca uyumayıp hayalini kurduğu bu güzel faaliyet başlıyordu. Gezi için okula gelen aracı görür görmez sevinç çığlıkları atılmaya başlamıştı. Yanlarında en sevdiği arkadaşlarının ve öğretmenlerinin de olması bu sevinçlerini çoktan ikiye katlamıştı. Aralarında geçen bir konuşma oldu: "Bu faaliyeti gerçekleştiren herkesi çoookk ama çok seviyoruz.'' Haklısınız çocuklar daha önce bu ilçe tarihinde hiç yapılmamış olan ancak 2021-2022 eğitim-öğretim yılında uygulamaya konulan, öğrenci odaklı, bin bir emekle hazırlanan Atkaracalar Eğitim Eylem Planı'nı, faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkesi, en çokta sizlerin gözlerinizdeki ışığı birer eğitim aşığı olarak bizler de çok seviyoruz. Eğlenceli geçen yolculuktan sonra kayak takımlarını alan öğrencilerimizi bıraksak adeta kayak pistine uçarak gideceklerdi. Kayak eğitmenimiz  tarafından verilen kayak eğitimi ile düşe kalka, güle oynaya unutulmaz bir gün yaşanmıştı. Kayak faaliyetimiz o kadar güzel ve eğlenceli bir şekilde geçiyordu ki kimse dönmek istemiyordu. Yapılan bu etkinlik onların hafızlarında çoktan unutulmazlar arasına girmişti bile. Ilgaz gezimiz yavaş yavaş son bulurken kendi küçük ama yüreği koskocaman evlatlarımızın sevincine ortak olmak bizi de çok mutlu etmişti. Sadece bir gezi olarak görünse de aslında birlikteliğin, paydaşlığın, arkadaşlığın ve güzel anıların sembolüydü bu gezimiz. Moralleri de en üst seviyeye çıkan öğrencilerimiz derslerinde de daha başarılı, daha hevesli, daha çalışkan olacaklarına söz verdiler. Yapılan faaliyette emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Atkaracalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çardaklı İlk/İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü olarak desteklerini esirgemeyen başta Atkaracalar Kaymakamımız Sayın Kübra KURTOĞLU'na ve Çardaklı Belde Belediye Başkanımız Sayın Osman YILMAZ'a gönülden teşekkür ediyoruz.

01-03-202201-03-202201-03-202201-03-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.