ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çatalelma İlkokulu İki e-twinning Projesi Yapıyor

Çatalelma İlkokulu İki e-twinning Projesi Yapıyor

Çatalelma İlkokulu'nda 2020-2021 eğitim öğretim yılı içerisinde iki eTwinning projesi yapılıyor. Birleştirilmiş sınıfta eğitim gören çocuklar Müdür Yetkili Sınıf Öğretmeni Mehmet Ali TAŞTAN rehberliğinde ilk kez eTwinning ile tanıştılar. Öğrenciler Avrupa'nın en heyecan verici öğrenme topluluğuna dahil olarak Türkiye'nin farklı şehirlerindeki öğretmen ve öğrencilerle iş birliği yaparak projeler yapıyorlar. Öğretmenimiz ve öğrencileri "İnsanlara Stem-Stem to People ve Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti: Kuş Türlerini Tanıma"  projelerinde yer almaktadır.

İnsanlara Stem-Stem to People projesi ile öğrencileri bilim, teknoloji, matematik, fen ve mühendislik ile ilgili konularda daha bilgili ve deneyimli hale getirmek amaçlanmıştır. Ayrıca proje kapsamında öğrencilerimize çeşitli WEB2 araçlarını kullanmaları sağlanmaktadır.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti: Kuş Türlerini Tanıma projesi ile Çatalelma Köyü ile Kırıkkale İlini doğal sınır yapan Kızılırmak Nehrini tanıtmak, Kızılırmak Nehrinin Samsun ilinde oluşturduğu ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ni tanıtmak, öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak, nesli tükenen canlılara duyarlılık göstermelerini ve onları korumak için yapılabilecek faaliyetlerde bulunmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Projeye emek veren öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz. 

24-12-202024-12-202024-12-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.