ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkeş Dağçukurören Köyü Şehit Cengiz KURTKAYASI Köy Yaşam Merkezi Ziyaret Edildi

Çerkeş Dağçukurören Köyü Şehit Cengiz KURTKAYASI Köy Yaşam Merkezi Ziyaret Edildi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Orman Bakanlığı iş birliği ile bu yıl ülkemiz genelinde başlatılan Köy Yaşam Merkezleri projesi kapsamında İlimiz Çerkeş ilçesi Dağçukurören Köyünde açılan Köy Yaşam Merkezi faaliyetlerine devam ediyor.

                2022-2023 eğitim öğretim yılı başlamasıyla beraber ülke genelinde faaliyete geçen Köy Yaşam Merkezleri, Anadolu'nun dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de çalışmalarına devam ediyor. Köylerde yaşayan vatandaşlarımıza yeni bilgiler edinme ve kendilerini geliştirme imkanı sunan köy yaşam merkezi faaliyetleri köyde yaşamını sürdüren vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Köy Yaşam Merkezi çalışmalarına erkekler için "Büyük Baş Hayvan Sürü Yönetimi Kursu", kadın kursiyerler için ise açılan "Kuran-ı Kerim Okuma Kursları" ile devam ediyor.

                Yapılan çalışmaları Çerkeş Kaymakamı Sayın Emir Osman BULGURLU, Çerkeş İlçe Jandarma Komutanı Bayram VEYİL, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker BAYAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdayi ALTINTAŞ ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Atakan DALASLAN "Şehit Cengiz KURTKAYASI Köy Yaşam Merkezi"nde yerinde ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

01-10-202201-10-202201-10-202201-10-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.