ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkeş TOKİ Ortaokulu Matematik Seferberliğinde Ben de Varım Dedi

Çerkeş TOKİ Ortaokulu Matematik Seferberliğinde Ben de Varım Dedi

Bakanlığımız tarafından bu yıl hayata geçirilen Matematik Seferberliği çalışmaları İl Merkezi ve İlçelerimizde devam etmektedir.

            Çerkeş TOKİ Ortaokulu Matematik Öğretmeni Gamzenur Semiz ve öğrencileri Matematik dersinin günlük hayattaki önemini anlatan ve kullanılabilirliğini en üst düzeye taşımayı hedefleyen çalışmalar gerçekleştiriyor. Matematik öğretmeni, amaçlarının okullarında matematik dersini öğrencilere sevdirmek, matematiğin günlük hattaki önemini göstermek ve öğrencilerin akademik başarısını arttırmak olduğunu ifade ederek, Matematik Seferberliği kapsamında yapılan çalışmaların öğrencilerde daha verimli ve kalıcı öğrenmeler sağlayacağını aktardı.

            Etkinlik kapsamında Dünya tarihinde büyük başarılara imza atmış, önemli çalışmalar gerçekleştiren birçok ünlü matematikçiye dair bilgiler okul panolarını süslüyor. Öte yandan, bulmaca, kelime oyunları gibi farklı etkinliklerle öğrencilerin ders içi katılımları da sağlanıyor.

13-01-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.