ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkeş'te 12 Derslikli Ortaokul Yapımına Başlandı

Çerkeş'te 12 Derslikli Ortaokul Yapımına Başlandı

Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programları kapsamında İlimiz merkez ve ilçelerinde yık-yap programı kapsamında yeni eğitim binalarının yapım süreçleri devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan deprem performans değerlendirmesi sonucu İlimiz Çerkeş İlçesinde yer alan eğitim binası  yık-yap çalışmaları kapsamında yeniden yapılmaktadır.

Çerkeş ilçemize kazandırılacak olan  12 derslikli yeni ortaokul binası 06.03.2023 tarihinde ihale edilmiş olup, okulun KDV dahil toplam 31.388.000,00 TL sözleşme bedeli ile 450 günde yapım sürecinin tamamlanması planlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı İhtiyaç Programlarında yer alan ve yapım süreci başlayan okul binasında; modern derslikler, engelli erişilebilirlikleri, fen ve teknoloji sınıfları, tasarım atölyeleri, kantin, çok amaçlı salon, zümre öğretmen odaları, kütüphane, destek eğitim odaları, atölye ve sosyal aktivite bölümleri gibi pek çok alan bulunmaktadır.

Yatırımın ilimize kazandırılması süreçlerinde katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza , ihale öncesi ve sonrası ile ihale süreçlerinde  görev alan Çerkeş Kaymakamlığı, Çerkeş Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği , Çevre, Şehircilik  ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür eder, yatırımın ilimize, ilçemize hayırlı olmasını dileriz.

23-06-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.